John Norrman Movies
- 1946

91:an Karlsson
91:an Karlsson7.21946HD
![91:an Karlsson]()
- 1951

La señorita Julie
La señorita Julie6.61951HD
Julia (Anita Björk), hija de un Conde con una infancia infeliz y un matrimonio fracasado, se deja seducir en la noche más corta del...
![La señorita Julie]()
- 1962

El maravilloso viaje de Nils Holgersson
El maravilloso viaje de Nils Holgersson6.11962HD
Nils Holgersson es un niño travieso que vive con sus padres en una granja y se divierte gastando crueles bromas a los animales. Un día...
![El maravilloso viaje de Nils Holgersson]()
- 1955

Hemsöborna
Hemsöborna4.51955HD
![Hemsöborna]()
- 1948

Lars Hård
Lars Hård5.51948HD
![Lars Hård]()
- 1958

Mannekäng i rött
Mannekäng i rött6.51958HD
![Mannekäng i rött]()
- 1952

Åsa-Nisse på nya äventyr
Åsa-Nisse på nya äventyr4.81952HD
![Åsa-Nisse på nya äventyr]()
- 1955

Åsa-Nisse ordnar allt
Åsa-Nisse ordnar allt4.21955HD
![Åsa-Nisse ordnar allt]()
- 1959

Det svänger på slottet
Det svänger på slottet71959HD
![Det svänger på slottet]()
- 1947

Kvarterets olycksfågel
Kvarterets olycksfågel71947HD
![Kvarterets olycksfågel]()
- 1963

Ett drömspel
Ett drömspel71963HD
![Ett drömspel]()
- 1944

När seklet var ungt
När seklet var ungt61944HD
![När seklet var ungt]()
- 1961

Hällebäcks gård
Hällebäcks gård91961HD
![Hällebäcks gård]()
- 1939

I dag börjar livet
I dag börjar livet61939HD
![I dag börjar livet]()
- 1957

Prästen i Uddarbo
Prästen i Uddarbo81957HD
![Prästen i Uddarbo]()
- 1960

Åsa-Nisse som polis
Åsa-Nisse som polis41960HD
![Åsa-Nisse som polis]()
- 1959

Får jag låna din fru?
Får jag låna din fru?6.21959HD
![Får jag låna din fru?]()
- 1959

91:an Karlsson muckar (tror han)
91:an Karlsson muckar (tror han)101959HD
![91:an Karlsson muckar (tror han)]()
- 1955

91:an Karlsson rycker in
91:an Karlsson rycker in101955HD
![91:an Karlsson rycker in]()
- 1943

I brist på bevis
I brist på bevis5.51943HD
![I brist på bevis]()




















